Frezowanie i montaż wkładów kominowych - Katowice

Wykonujemy usługi poszerzania średnicy komina – tzw. frezowanie kominów (rozwiercanie). Czynność ta jest potrzebna w przypadku wymiany węglowego kotła centralnego ogrzewania na mocniejszy (wymagany większy ciąg komina, a zatem jego większa średnica) oraz przy zmianie sposobu ogrzewania na gazowy, aby możliwe było zamontowanie wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej.

Podczas spalania gazu ziemnego oprócz spalin powstaje para wodna zawierająca związki skraplające się wewnątrz przewodu kominowego w postaci kwasów, które uszkadzają ściany komina wraz z łączącą je zaprawą. Istnieje realna groźba, że przez powstałe w ten sposób szczeliny do wnętrza budynku mogą dostawać się spaliny zawierające również niebezpieczny dla życia czad. Wkład kominowy dodatkowo uszczelnia komin i chroni jego ściany od wpływu żrących kwasów.

Montujemy jedynie markowe wkłady kominowe od sprawdzonych i renomowanych producentów, co do których mamy pewność, że posłużą wiele lat. Montujemy także wkłady kominowe typu Alufol przeznaczone do uszczelnienia komina przy stosowaniu ogrzewania gazowego.

wkłady kominowe

Ponieważ zazwyczaj jesteśmy "w terenie" prosimy o kontakt telefoniczny (uwaga - nowy numer telefonu!) lub mailowy.