Frezowanie kominów i montaż wkładów kominowych - Katowice

Frezowanie komina - Katowice

Wykonujemy usługi poszerzania średnicy komina – tzw. frezowanie kominów (rozwiercanie). Czynność ta jest potrzebna w przypadku wymiany węglowego kotła centralnego ogrzewania na mocniejszy (wymagany większy ciąg komina, a zatem jego większa średnica) oraz przy zmianie sposobu ogrzewania na gazowy, aby możliwe było zamontowanie wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej.

Frezujemy kominy każdą z obecnie dostepnych na rynku metod. Technikę frezowania komina dobieramy po obejrzeniu stanu komina i w zależności od celu frezowania.

Dzwoń i zapytaj o szczegóły: 790-636-933

Wkłady kominowe - Katowice

Montujemy jedynie markowe wkłady kominowe od sprawdzonych i renomowanych producentów, co do których mamy pewność, że posłużą wiele lat. Montujemy także wkłady kominowe typu Alufol przeznaczone do uszczelnienia komina przy stosowaniu ogrzewania gazowego.

Podczas spalania gazu ziemnego oprócz spalin powstaje para wodna zawierająca związki skraplające się wewnątrz przewodu kominowego w postaci kwasów, które uszkadzają ściany komina wraz z łączącą je zaprawą. Istnieje realna groźba, że przez powstałe w ten sposób szczeliny do wnętrza budynku mogą dostawać się spaliny zawierające również niebezpieczny dla życia czad. Wkład kominowy dodatkowo uszczelnia komin i chroni jego ściany od wpływu żrących kwasów.

Montaż ceramicznych wkładów kominowych - Katowice

Zgodnie z aktualnymi wymaganiami środowiskowymi dopuszczalne do zamontowania są jedynie kotły 5-tej klasy na paliwa stałe. Jednak podłączając taki kocioł do starego komina szybko zauważymy objawy w postaci zamakania komina. Rozwiązaniem jest montaż ceramicznego wkładu kominowego.

wkłady kominowe katowice

Ponieważ zazwyczaj jesteśmy "w terenie" prosimy o kontakt telefoniczny (uwaga - nowy numer telefonu!) lub mailowy.