Udrażnianie i uszczelnianie kominów w Katowicach

Jakie problemy z kominem mogą mieć mieszkańcy Katowic?

W Katowicach po wieloletniej eksploatacji komina jego stan może daleko odbiegać od zaleceń odnośnie bezpieczeństwa. Wnętrze przewodu kominowego jest niedostępne dla osoby nie dysponującej odpowiednim sprzętem i trudno jej ocenić w jakiej kondycji może znajdować się aktualnie komin, co warto jednak sprawdzić przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Tymczasem podczas spalania opału powstaje wiele szkodliwych i niszczących substancji, nie wspominając już o samych wysokich temperaturach panujących w środku przewodu kominowego, którym nierzadko towarzyszy srogi mróz na zewnątrz. Takie różnice temperatur (a w przypadku ogrzewania gazowego również powstające w trakcie spalania gazu ziemnego kwasy) powodują pękanie ścian komina dymowego od środka. Ignorowanie zaleceń producenta kotła C.O. co do jakości wykorzystywanego opału i spalanie w nim śmieci (tworzywa sztuczne itp.) lub niedosuszonego drewna zwiększa ilość substancji chemicznych reagujących ze ścianami komina, co może dodatkowo spowodować jego zapchanie utrudniając ujście dymu, spalin i zmniejszając ciąg komina.

Uszczelnianie kominów - Katowice

Dzięki wykorzystaniu specjalnej kamery filmującej w wysokiej rozdzielczości możemy zdiagnozować typ prac potrzebnych do wykonania w oparciu o zgłoszone przez klienta problemy z kominem. Przepychamy kominy zarówno w sposób mechaniczny (szczotkami kominiarskimi) jak i wypalając zalegającą w nich smołę, która powoduje zmniejszenie faktycznej średnicy komina. Uszczelniamy kominy w Katowicach przede wszystkim stosując metodę szlamowania (tynkowanie komina od środka). Metoda ta nie jest inwazyjna dla kruchej struktury spękanego od wewnątrz przewodu kominowego, nie ingeruje w ściany komina.

Uszczelnianie kominów jest skutecznym sposobem na renowację komina dymowego lub przewodu wentylacyjnego, jednak nie rekomenduje się uszczelniania kominów w przypadku stosowania nowoczesnych kotłów 5-tej klasy. Lepszym rozwiązaniem jest wówczas montaż ceramicznego wkładu kominowego.

Mieszkasz w Katowicach i chcesz zlecić uszczelnienie komina? Skontaktuj się z naszą firmą i umów się na oględziny komina. Na miejscu obejrzymy komin i przedstawimy najlepsze możliwe warianty jego naprawy.

uszczelnianie komina katowice

Ponieważ zazwyczaj jesteśmy "w terenie" prosimy o kontakt telefoniczny (uwaga - nowy numer telefonu!) lub mailowy.