Udrażnianie i uszczelnianie kominów w Katowicach

Po wieloletniej eksploatacji komina jego stan może daleko odbiegać od zaleceń odnośnie bezpieczeństwa. Wnętrze przewodu kominowego jest niedostępne dla osoby nie dysponującej odpowiednim sprzętem i trudno jej ocenić w jakiej kondycji może znajdować się aktualnie komin, co warto jednak sprawdzić przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Tymczasem podczas spalania opału powstaje wiele szkodliwych i niszczących substancji, nie wspominając już o samych wysokich temperaturach panujących w środku przewodu kominowego, którym nierzadko towarzyszy srogi mróz na zewnątrz. Takie różnice temperatur (a w przypadku ogrzewania gazowego również powstające w trakcie spalania gazu ziemnego kwasy) powodują pękanie ścian komina dymowego od środka. Ignorowanie zaleceń producenta kotła C.O. co do jakości wykorzystywanego opału i spalanie w nim śmieci (tworzywa sztuczne itp.) lub niedosuszonego drewna zwiększa ilość substancji chemicznych reagujących ze ścianami komina, co może dodatkowo spowodować jego zapchanie utrudniając ujście dymu, spalin i zmniejszając ciąg komina.

Uszczelnianie komina Katowice

Dzięki wykorzystaniu specjalnej kamery filmującej w wysokiej rozdzielczości możemy zdiagnozować typ prac potrzebnych do wykonania w oparciu o zgłoszone przez klienta problemy z kominem. Przepychamy kominy zarówno w sposób mechaniczny (szczotkami kominiarskimi) jak i wypalając zalegającą w nim smołę, która powoduje zmniejszenie faktycznej średnicy komina. Uszczelniamy kominy przede wszystkim stosując metodę szlamowania (tynkowanie komina od środka). Metoda ta nie jest inwazyjna dla kruchej struktury spękanego od wewnątrz przewodu kominowego, nie ingeruje w ściany komina.

uszczelnianie komina katowice

Ponieważ zazwyczaj jesteśmy "w terenie" prosimy o kontakt telefoniczny (uwaga - nowy numer telefonu!) lub mailowy.